B2G formatında təşkil edilmiş “CEO MeetUp HSE day” tədbirində bir sıra dövlət qurumlarının rəhbərləri, özəl sektorun sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində çalışan nümayəndələri , o cümlədən müvafiq sahələr üzrə tənzimləyici qurumların rəsmiləri bir araya gəliblər.
“B2G MeetUp”da açılış nitqiylə Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyasının sədri Orxan Xəlilzadə, “Caspian Energy Club”ın sədri və qrupun baş icraçı direktoru Telman Əliyev və Türkiyə Əməyin Mühafizə İdarəsinin baş müdiri Prof. Dr. Muhammet Fatih Bilal Alodalı çıxış ediblər.
Tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin rəis müavini Orxan Hüseynzadə, Fövqəladə Hallar Nazirliyi Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin rəis müavini İsmayıl Nəsirov, “The British Petrolium Company” – Səngəçal Terminalının SƏTƏMM və Karbon izi üzrə qrup rəhbəri İdrak Nəzərov, SOCAR Karbamid zavodunda SƏTƏMM və KN şöbəsinin rəisi, “SOCAR Downstream” HSE meneceri Nurlan Axundov və “Bureau Veritas” şirkətinin ölkə üzrə meneceri Amil Calalov spiker qismində, Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyasının sədri Orxan Xəlilzadə, “Caspian Energy Club”ın sədri və qrupun baş icraçı direktoru Telman Əliyev isə moderator qismində çıxış ediblər.
Sual-cavab sessiyasında əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi, fövqəladə hallara hazırlıq və cavab tədbirləri kimi məsələlər müzakirə edilib.
“CEO MeetUp HSE day” tədbiri şirkət nümayəndələrinin ünsiyyəti üçün təşkil edilmiş netvörkinq hissəsi ilə yekunlaşıb.

The “CEO MeetUp: HSE Day” event, organized in a B2G format, brought together leaders from various government bodies, representatives from the private sector working in occupational health, safety, and environmental protection, as well as officials from the relevant regulatory authorities.
The opening speeches at the “B2G MeetUp” were delivered by Orkhan Khalilzadeh, Chairman of the Azerbaijan Industrial Safety Association (AISA), Telman Aliyev, Chairman and CEO of the Caspian Energy Club, and Prof. Dr. Muhammet Fatih Bilal Alodalı, Director General of the Turkish Occupational Safety Authority.
The event featured several speakers, including Orkhan Huseynzade, Deputy Head of the State Labour Inspection Service under the Ministry of Labour and Social Protection of Population, Ismayil Nasirov, Deputy Head of the State Agency for Industrial Safety and Mining Supervision of the Ministry of Emergency Situations, Idrak Nazarov, HSE and Carbon Footprint Group Head at BP Sangachal Terminal, Nurlan Akhundov, HSE Manager at SOCAR Downstream and Head of the HSE & KN Department at SOCAR Urea Plant, and Amil Calalov, Country Manager at Bureau Veritas.
The event was moderated by Orkhan Khalilzadeh and Telman Aliyev. During the Q&A session, participants discussed topics such as occupational safety, environmental protection, and emergency preparedness and response measures.
The “CEO MeetUp: HSE Day” concluded with a networking session, providing an opportunity for company representatives to interact and exchange experiences.